Günümüzde belkide en çok oynayan battle royale oyunlarından olan PUBG milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Bu oyuncu kitlesinde her gün belki binlerce oyuncu katılıyor. Yeni katılan yada katılmayı düşünün oyuncular için merak edilen ilk konu bilgisayarın donanım olarak yeterli olup olmadığıdır. Bizde bu yazımızda size PUBG Sistem Gereksinimleri konusunda bilgi aktarmak istedik.

Bu yazımızda sizlere PUBG ‘nin minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

PUBG Sistem Gereksinimleri – Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versiyonları)
İşlemci: Intel Core i3 4340, AMD FX-6300
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX Sürümü: DirectX 11
Ağ Bağlantısı: Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama: 30 GB Boş Alan

Minimum sistem gereksinimleri konusunda dikkat etmeniz gerek en önemli husus işletim sisteminin 64-Bit olması gerekmektedir. PUBG ‘i Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ‘de oynayabilirsiniz. Ama oyunun Windows 10 ‘da daha stabil çalıştığınıda unutmayın. Her ne kadar Windows 10 şuan oyunlar açısından biraz sorunlu olsa da oyun performansı ciddi oranda artırmaktadır.

Bilgisayarınızın işlemcisi minimum İntel Core i3 olmalıdır. Eğer AMD işlemci almayı planlıyorsanız minimum AMD FX-6300 işlemciye bakmanız gerekiyor. Minimum gereksinimlerde bellek 6 GB ‘e sahip olmalısınız. Ekran kartı olarak nVidia GeForce GTX 660 yada AMD Radeon HD 7850 model ekran kartı kullanmalısınız. Ekran kartında en önemli husus kapasitesi diyebiliriz. PUBG oynamak için minimum 2 GB kapasiteli bir ekran kartına sahip olmalısınız. DirectX sürümü 11 olmalıdır. DirectX 10 ve altı sürüme sahip ekran kartlarında PUBG oynamanız mümkün değildir. Paylaştığımız bilgiler PUBG oynayabilmek için gerekli olan minimum donanımlardır. Şimdide oyunu rahatlıkla oynayabileceğiniz donanımlara bakalım.

İlginizi Çekebilir  PUBG Mobil Silah Hasarları

PUBG Sistem Gereksinimleri – Önerilen

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-4670 veya AMD FX-8300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB veya AMD Radeon HD7850
DirectX Sürümü: DirectX 11
Ağ Bağlantısı:  Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama: 30 GB Boş Alan

PUBG ‘nin tavsiye edilen sistem gereksinimlerine yakından baktığımız zaman işlemcinin İntel Core i5-4670 veya AMD serisi FX-8300 model işlemci veya üzeri işlemciler kullanılmalıdır. Ram olarak 8 GB tavsiye edilmektedir. Tabi oyunla ilgili en önemli donanım ekran kartı diyebiliriz. Ekran kartında dikkat etmeniz gereken konu kapasite olarak 2 GB olması gerekmektedir. Ekran kartı olarak GTX 660 veya AMD Radeon HD7850 ve üzeri ekran kartları tavsiye edilen ekran kartlarıdır.

Oyun bilgisayarınızda 30 GB boş disk alanına ihtiyaç duymaktadır. Bunun haricinde DirectX 11 ve üzeri ekran kartına sahip olmanız gerekmektedir DirectX 10 ve altı sürüme sahip ekran kartlarında malesef oyunu oynamanız mümkün değildir.

Sitemizdeki tüm haberlere ulaşmak için buraya tıklayabilir, Kısa bilgiler paylaştığımız instagram sayfamızı takip edebilir ve popüler oyunları çok ucuza satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz