PUBG-Rehber

Liyakat puanı nedir? Öncelikle bu sorunun yanıtını verelim. Liyakat puanı PUBG oyununda daha saygılı ve hilesiz bir oyun oynamamız için geliştirilmiş bir sistemdir. Belli koşullara bağlı olarak liyakat puanı düşer ve yükselir. Dilerseniz liyakat puanını düşüren ve yükselten davranışları inceleyelim.

Liyakat Puanı Neden Düşer?

Oyuna ilk başladığınız zaman liyakat puanınız 100’dür. Oyun içerisindeki uygunsuz davranışlarınız liyakat puanınızın düşmesine sebep olmaktadır. Şimdi liyakat puanı düşüren davranışlara bakalım;

  • Oyunda Hile Kullanmak: Oyuna hile kullanmanız 60 liyakat puanınızın düşmesine sebep olur.
  • Hile Kullanan Oyuncu İle Aynı Takımda Bulunmak: Eğer bu durum bir defa olursa herhangi bir ceza almazsınız. Ancak sürekli hile kullanan bir oyuncu ile aynı takımda yer alırsanız 15 liyakat puanı kaybedersiniz.
  • Takım Arkadaşınızı Öldürmek(Oyun Tespit Ederse): Oyun içerisinde takım arkadaşınızı öldürmek 100 liyakat puanı düşmesine sebep olur. Bu hareketi sürekli tekrar etmeniz halinde her öldürmeniz 10 liyakat puanınızın düşmesine sebep olacaktır.
  • Takım Arkadaşınızı Öldürmek (Diğer oyuncu bildirimi ile): Bu durumda sizden 20 liyakat puanı düşecektir. Eğer tekrar ederseniz her öldürmeniz için ayrı olarak 20 liyakat puanı kaybedersiniz.

Liyakat Puanı Nasıl Yükselir?

Liyakat puanınız belki arkadaşınıza attığınız bir bomba ile düşmüş olabilir. Şimdi size düşen puanınızı nasıl yükselteceğiniz ile ilgili bilgileri paylaşalım.

Liyakat puanınızı yükseltmenin tek yolu tekli klasik modda oyun tamamlamaktır.

  • Oyunu 1-10 arası bitirseniz 3 liyakat puanı
  • 11-50 arası bitirseniz 2 liyakat puanı
  • 51-100 arası bitirseniz 1 liyakat puanı

kazanırsınız. Ayrıca liyakat puanınız 60 puanın altındaysa eşli veya takımlı maçlara giremezsiniz. Bunun için klasik tekli modda oynayarak puanınızı yükseltmeniz gerekir.

Bundan başka diğer PUBG Rehberlerine ulaşmak için buraya tıklayabilir, Kısa bilgiler paylaştığımız instagram sayfamızı takip edebilir ve popüler oyunları çok ucuza satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  PUBG Lite Sistem Gereksinimleri