En İyi
Açık Dünya Oyunları
19 Nisan 2022

51 Görüntüleme

0

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Her durumda olduğu gibi oyun dünyasında da oyuncuların oyunlarla ilgili öncelik sıraları bulunuyor. Oyun dünyasının geçmişinden günümüze kadar baktığımızda çoğu zaman oyuncular özgürce dolaşıp istediklerini yapabilecekleri bir oyun oynamak istiyor. Günümüzde oyun yapımcıları da oyuncuların bu isteklerini gerçekleştirmek için çaba gösteriyor. Oyuncular haritada istedikleri yere istedikleri an gitmesi ve oyunda dilediklerini yapması oyun içinde geçirdikleri süreyi oldukça artırıyor. Bu listemizde sizlere oldukça büyük haritaya sahip en iyi açık dünya oyunları ‘ndan bazılarını listelemeye çalıştık.

Açık dünyaya sahip oyunları oyun dünyasının en eski zamanlarında dahi bulmak mümkündür. Ancak açık dünya oyunların oyuncular tarafından oynanmasının temelinde popüler birkaç oyun yer alıyor diyebiliriz. Örneğin The Witcher 3: Wild Hunt gibi oyunların popülerleşmesi oyun yapımcılarını oyuncuların bu isteklerini görmesini sağladı. Bu süreçten sonra oyun yapımcıları açık dünya oyunlara öylesine ilgi gösterdi ki sürekli olarak açık dünya oyunu ile karşılaşmaya başladık.

01.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

Günümüzde açık dünya oyunlarının belkide bu seviye popüler olmasının temel oyunu The Witcher 3: Wild Hunt diyebiliriz. Daha önce hiç açık dünya oynamamış bir çok oyuncuya bu oyunları sevdiren oyun diyebiliriz. Çıkış tarihinden beri 800 ‘den fazla ödül almaya hak kazanmış olan The Witcher 3: Wild Hunt oyun teması olarak orta çağı konu almaktadır. Bunun haricinde oyun halen birçok oyun listesinde ilk sıralarda yer almakta. Toplam oynayış saati olarak 200 saati geçen bir hikayeye sahip olması oyunu sizi bağlayacak unsurlardan birisi.

Buraya tıklayarak oyunun steam sayfasına göz atabilirsiniz.

02.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim çıkış tarihi itibariyle The Witcher 3: Wild Hunt ‘tan eski olması sebebiyle akla ilk gelen açık dünya oyunlarından birisidir. Özellikle eski oyuncuları açık dünya ile tanıştıran güzel ve popüler oyunlardan birisidir.

Fantastik bir dünyaya sahip olan The Elder Scrolls V: Skyrim ‘de dilediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Oyuna girdiğiniz zaman dilerseniz uçsuz bucaksız evrende gezerek yaratıkları avlayabilir, hırsızlık yapabilir veya haritada dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. The Elder Scrolls V: Skyrim ‘in toplam oyun süresi ortalama 220 saat olmasıyla The Witcher 3 ‘ten biraz daha uzun bir maceraya atılabilirsiniz. Ayrıca oyunda hiç sıkılmadan 450 – 500 saat harcayabilirsiniz.

03.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Oyun piyasasına 2007 yılında çıkan The Elder Scrolls IV: Oblivion belki de gelmiş geçmiş en iyi açık dünya oyunlarından bir tanesi. Çıkış tarihinden yıllar geçmiş olmasına rağmen halen listelerde üst sıralarda kendine yer bulan oyun birçok oyuncu tarafından beğenilerek oynanmaktadır. Oyunun yapımcısı Bethesda günümüzde popüler bir oyun şirketi olmasını The Elder Scrolls IV: Oblivion ‘a borçlu diyebiliriz.

The Elder Scrolls IV: Oblivion fantastik bir orta çağ teması üzerine kurulmuştur. Oyun toplam oynayış süresi 180 saat ve üzerindedir. Oyunda her oyuncunun zevkine göre dilediği şekilde ilerleyen bir hikaye yapısı bulunuyor. İsterseniz hikayeyi devam ettirebilir, isterseniz oyunun devasa haritasına keyfinize göre takılabilirsiniz.

TurkoyuncuNET
Logo
Yeni Hesap Oluştur
Reset Password
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  • Total (0)
KARŞILAŞTIR
0